Lekcje

Książka Ćwiczeń Kursu Cudów zawierająca 365 lekcji na każdy dzień w roku to druga część Kursu, w której zajmujesz się indywidualną praktyką duchowej przemiany. Dobrze jest przed rozpoczęciem przerabiania lekcji przeczytać Tekst, czyli pierwszą część Kursu, który jest swoistą teologią i wyjaśnienień pojęć w nim zawartych. Choć Książka Ćwiczeń zaleca, żeby najpierw przeczytać Tekst, a później zabrać się za lekcje, to niektórym trudno jest przebrnąć przez pierwszą część Kursu i w ogóle nie dochodzą do drugiej części. Jeśli więc uznasz, że masz kłopoty z Tekstem i chciałbyś zacząć praktykę lekcji przed jego skończeniem, to jest to w porządku. Nie  przestawaj jednak czytać Tekstu, kiedy tylko możesz, gdyż zawiera on wiele cennych pojęć, które wyjaśnią ci, co się z tobą dzieje, gdy zaczynasz swoją duchową przemianę poprzez trening umysłu Kursu Cudów.

Możesz zacząć pracę z Książką Ćwiczeń Kursu Cudów w jakimkolwiek dniu w roku. Zacznij od Wprowadzenia i pierwszej lekcji. Nie rób więcej niż jednej lekcji na dzień.

Na stronie tej znajdziesz:

Tekst lekcji w formie PDF znajdziesz TUTAJ. Jeśli poważnie myślisz o praktyce Kursu, to dobrze by było, żebyś zaopatrzył się w książkę. Polecamy szczególnie tłumaczenie Wydawnictwa Centrum (można je nabyć w internecie). Na naszej stronie korzystamy z tłumaczenia lekcji Wydawnictwa Poza czasem, które nie wydało lekcji ani całego Kursu w formie książkowej, lecz pozwoliło nam na korzystanie z jego materiałów na tej stronie. Więcej informacji o Kursie Cudów znajdziesz TUTAJ.